Our range of products include open well submersible pump.
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 1.5 HP |
| Phase | Single Phase |
| Head | 40 m |
| Head Range | 5–10 m |
| Outlet Size | 25 mm |
| Type | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Usage/Application | Agriculture |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Power Rating | 1 HP |
| Phase | Single Phase |
| Discharge Range | 50–100 lpm |
| Head Range | 5–10 m |
| Outlet Size | 25 mm |
| Body Material | Cast Iron |
| Speed | 2800 rpm |
| Voltage | 220 V |
Texmo (sales Manager)
Arya Enterprises
9, Mathrushree Complex, E.V. Lane, S.P. Road Cross, Thigalarapet, 9880434105
Bengaluru - 560002, Karnataka, India